MojaTunezja.strefa.pl
strona poświęcona Tunezji i krajom arabskim ..
...

Strona Główna

O Stronie

Linki

Współpraca

Księga Gośœci

Kontakt

O Tunezji

Sytuacja polityczna

ŚŒwięta, festiwale

Przed wyjazdem

Podróż

Waluta

Hotele

Wycieczki fakult.

Kafeterie

Kuchnia

Zakupy

Problemy

Turystki

Miasta Tunezji

Douz

Hammamet

Kairouan

Mahdia

Matmata

Monastir

Nabeul

Południe Tunezji

Sidi Bou Said

Sousse

Tozeur i Nefta

Tunis

Wyspa Jerba

Dodatki

Naciągacze z Tunezji

Habibi z Tunezji

Dzisiejsze Tunezyjki

Tunezyjski śœlub

Warunki życia

Gwiazda - Thekra


Młodzi Tunezyjczycy do przesady karmieni Hollywoodzkimi filmami, zdają się wierzyć, że każda Europejka stanowi łatwą zdobycz. Najlepiej ignorować wszelkie zaczepki i choć może wydać się to niegrzeczne na dłuższą metę oszczędza wiele kłopotów. Turystki niejednokrotnie napotykają na problem którego nie doświadczają turyści płci męskiej - niebezpieczeństwo molestowania seksualnego.

Na szczęście w Tunezji zagrożenie to nie jest tak duże jak w pozostałych krajach Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu. Najczęściej molestowanie ogranicza się do natarczywych spojrzeń, nieszkodliwych zaczepek, oświadczyn, deklaracji dozgonnej miłości czy niedwuznacznych propozycji. Czynne molestowanie zdarza się znacznie rzadziej jeżeli już to na zatłoczonych uliczkach medyn. Większość turystek nie doświadcza go w ogóle.

Przed ożenkiem Tunezyjczycy mają niewiele okazji do zawarcia znajomości z kobietami. Kobiety z Europy pochodzące z innej kultury postrzegane są powszechnie jako odrebny gatunek. Niezwiązane surowymi prawami Islamu, niezależne, nieco egzotyczne wydają się być dostępne na wyciągnięcie dłoni.

Należy jednak pamiętać o tym, że na wszystkich tunezyjskich plażach kręci się wielu żigolaków. Każda kobieta może znacznie ograniczyć ryzyko zaczepek. Najskuteczniej działa skromny ubiór. Nawet w największy upał należy zakrywać ramiona i nogi i starać się unikać obcisłej odzieży. Kobieta skromnie ubrana wzbudza szacunek a w przypadku kłopotów może liczyć na pomoc. Należy unikać kontaktu wzrokowego z Tunezyjczykami w czym pomocne są ciemne okulary. Czasami zwłaszcza na głębokiej prowincji przydaje się chustka na głowę którą można zasłonić włosy. Obrączka na palcu również skutecznie zniechęca ewentualnych adoratorów. Kobieta niezamężna podróżująca w męskim towarzystwie raczej powinna podawać się za żonę niż dziewczynę czy przyjaciółkę. Kobieta samotna lub podróżująca w towarzystwie innych kobiet powinna mieć na podorędziu zdjęcie "męża" a nawet "dziecka". Samotnym turystkom odradza się podróżowanie autostopem. Powinny też zrezygnować z noclegów w tanich hotelach w medynach.

Inne Kraje

Afganistan

Algieria

Arabia Saudyjska

Bahrain

Egipt

Irak

Iran

Jemen

Jordania

Kuwejt

Liban

Libia

Maroko

Oman

Somalia

Sudan

Qatar

Zjednoczone Emiraty

O Islamie

Odkryj Islam

Kobieta w Islamie

Miłośœć w Islamie

Małżeństwo w Islamie

Sex w Islamie

Prawo (szariat)

Dodatki

Prawo - wakacje

Tabela frankfurcka

Film, muzyka

Saudyjska miłośœć

Obrzezanie kobiet

Honorowe zabójstwa

copyright by MojaTunezja.strefa.pl