MojaTunezja.strefa.pl
strona poświęcona Tunezji i krajom arabskim ..
...

Strona Główna

O Stronie

Linki

Współpraca

Księga Gośœci

Kontakt

O Tunezji

Sytuacja polityczna

ŚŒwięta, festiwale

Przed wyjazdem

Podróż

Waluta

Hotele

Wycieczki fakult.

Kafeterie

Kuchnia

Zakupy

Problemy

Turystki

Miasta Tunezji

Douz

Hammamet

Kairouan

Mahdia

Matmata

Monastir

Nabeul

Południe Tunezji

Sidi Bou Said

Sousse

Tozeur i Nefta

Tunis

Wyspa Jerba

Dodatki

Naciągacze z Tunezji

Habibi z Tunezji

Dzisiejsze Tunezyjki

Tunezyjski śœlub

Warunki życia

Gwiazda - Thekra


Suzanne Abdel Satar Tamim (arabskie : سوزان تميم) urodzona 23 września 1977 w Bejrucie, w Libanie

Tamim rozsławiła się w świecie arabskim po zdobyciu nagrody sponsorowanej przez Studio El Fan w 1996 r. Jej głos był dostosowany do melodii pop, jak i klasycznej melodii arabskiej. Była jednak znana nie tylko z nadzwyczajnego głosu i urody lecz także z ...... burzliwego trybu życia.

Pierwszym jej mężem był Ali Muzannar. Drugim producent z Libanu - Adel Matouk, który został jej menadżerem. Po ich rozwodzie przeniosła się z Bejrutu do Egiptu. Tymczasem złożono przeciw niej serie pozwów między innymi za malwersacje, oszustwa, oszczerstwa, pomowienia.

Przez jakiś czas związana była z Hiszem'em Talata Mustafą. Żonatym i bajecznie bogatym właścicielem największej egipskiej firmy budowlanej "Talaat Moustafa Group". Był też znanym działaczem rządzącej egipskiej Partii Narodowo-Demokratycznej, zasiadał także w izbie wyższej egipskiego parlamentu. Przyjaźnił się z synem Prezydenta Mubaraka.

Po trzech latach potajemnych spotkań Suzanne postanawia rozstać się z Hiszem'em Talata Mustafą. On najpierw proponuje jej 50 mln dolarów aby została a potem zaczyna jej grozić. Suzanne ucieka z Egiptu do Londynu i potajemnie wychodzi za mąż za iracko-brytyjskiego gwiazdora kick boxingu Rijada al Azzawiego, który obiecuje ją chronić. Udaje mu się przez 18 miesięcy, ale groźby nie ustają. Suzanne prosi też o pomoc Scotland Yard.

Porzucony kochanek wynajmuje zabójcę, któremu płaci 2 mln dolarów. Okazja trafia się, kiedy dziewczyna na kilka dni sama jedzie do Dubaju. 28 lipca rano, podając się za agenta nieruchomości, morderca dopada ją w apartamencie, zadaje jej kilkanaście ciosów nożem, potem podrzyna jej gardło. Dwie godziny później odlatuje do Egiptu, gdzie po kilku dniach zostaje aresztowany na basenie w kurorcie Szarm al Szejk.

I tu zaczynają się dla egipskiej policji prawdziwe schody, bo okazuje się, że morderca, były policjant Muhsin Sukkari, nie tylko od razu przyznaje się do winy, ale natychmiast wskazuje swojego zleceniodawcę, którym jest Hiszam Talat Mustafa - parlamentarzysta z rządzącej Egiptem partii NDP, wiceszef senackiej komisji finansów, przyjaciel syna prezydenta Gamala Mubaraka i właściciel jednej z największych spółek na egipskiej giełdzie Talat Mustafa Group.

W dodatku Sukkari ma na niego miażdżące dowody - nagrania z rozmów, na których Mustafa każe mu najpierw "dopaść ją w Londynie", potem "dokończyć sprawę w Dubaju".

W pierwszej chwili śledczy panikują. Bo ludzi takich jak Mustafa rzadko stawia się w Egipcie przed sądem. Pod koniec lipca inny, nawet w połowie nie tak wpływowy milioner został całkowicie uniewinniony, mimo że na jego zdezelowanym statku, który nie miał nawet odpowiednich przeglądów, zatonęło tysiąc osób.

Dlatego mało kogo w Egipcie zdziwiło, że kiedy kilka dni po aresztowaniu Sukkariego w dzienniku "Dustur" pojawił się artykuł zatytułowany: "Czy ważna osobistość jest zamieszana w morderstwo libańskiej piosenkarki?", cały nakład jeszcze w nocy zniknął z półek. - Nie wiemy, kto to zrobił. Nie dostaliśmy żadnego oficjalnego zakazu publikacji - dziwił się naczelny gazety Ibrahim Mansur.


Hiszem Talata Mustafa

Mohsen al-Sukkari

Sam Mustafa wszystkiego się wyparł, wystąpił nawet w telewizji, gdzie tłumaczył, że "plotki rozsiewane przez prasę mogą poważnie zaszkodzić egipskiej gospodarce". Chodziło o ceny akcji jego spółki, które leciały w tym czasie na łeb na szyję. Po tym wystąpieniu wszystkie gazety dostały zakaz publikowania informacji na temat zabójstwa Tamim.

Jednak 2 września prokurator oskarżył Mustafę o udział w morderstwie. Po odebraniu immunitetu został aresztowany i przewieziony do kairskiego więzienia Tora, gdzie czekał na proces.

W dniu 21 maja 2009, Hiszem i Mohsen al-Sukkari zostali skazani na śmierć. Egipski sąd podtrzymał wyrok w dniu 25 czerwca 2009 roku. Jednak 4 marca 2010r. Najwyższy Trybunał Konstytucyjny uchylił wyroki i nakazał ich ponowne rozpatrzenie z przyczyn proceduralnych. Po ponownym procesie Hiszem został skazany na 15 lat. Jego współoskarżonemu Mohsen'owi al-Sukkari zamieniono karę śmierci na dożywocie.

Złagodzenie wyroku z pewnością wywoła zarzuty, że to wpływy Hiszema uchroniły go przed wcześniej orzeczoną karą - zauważa agencja Associated Press, przypominając, że w Egipcie potężni politycy powszechnie uważani są za nietykalnych.

Inne Kraje

Afganistan

Algieria

Arabia Saudyjska

Bahrain

Egipt

Irak

Iran

Jemen

Jordania

Kuwejt

Liban

Libia

Maroko

Oman

Somalia

Sudan

Qatar

Zjednoczone Emiraty

O Islamie

Odkryj Islam

Kobieta w Islamie

Miłośœć w Islamie

Małżeństwo w Islamie

Sex w Islamie

Prawo (szariat)

Dodatki

Prawo - wakacje

Tabela frankfurcka

Film, muzyka

Saudyjska miłośœć

Obrzezanie kobiet

Honorowe zabójstwa

copyright by MojaTunezja.strefa.pl