MojaTunezja.strefa.pl
strona poświęcona Tunezji i krajom arabskim ..
...

Strona Główna

O Stronie

Linki

Współpraca

Księga Gośœci

Kontakt

O Tunezji

Sytuacja polityczna

ŚŒwięta, festiwale

Przed wyjazdem

Podróż

Waluta

Hotele

Wycieczki fakult.

Kafeterie

Kuchnia

Zakupy

Problemy

Turystki

Miasta Tunezji

Douz

Hammamet

Kairouan

Mahdia

Matmata

Monastir

Nabeul

Południe Tunezji

Sidi Bou Said

Sousse

Tozeur i Nefta

Tunis

Wyspa Jerba

Dodatki

Naciągacze z Tunezji

Habibi z Tunezji

Dzisiejsze Tunezyjki

Tunezyjski śœlub

Warunki życia

Gwiazda - Thekra


W ostatnich latach biura prześcigają się w super okazyjnych ofertach : "Turcja 5* za 700 zł.", "Tunezja 3* za 540zł." czego efektem są upadki biur jeszcze przed naszym wyjazdem lub co gorsza podczas jego trwania. Notoryczna zamiana hoteli na miejscu (często na te o wiele gorszym standardzie), skracanie pobytu o dzień lub nawet dwa.. itd.. itd ..

Jak więc zabrać się do planowania wakacji, żeby wszystko przebiegło bezproblemowo ?

Od czego zacząć ?

To czy biuro jest znane czy nie - nie ma absolutnie znaczenia o czym mogliśmy się przekonać po biurze Orbis czy Selectours. Tak naprawde nie mamy żadnej pewności czy wyjazd dojdzie do skutku oraz jak będzie przebiegał. Jedyne co możemy zrobić to sprawdzić na jaką sumę biuro jest ubezpieczone. W razie upadku biura mamy szanse na powrót do kraju na koszt ubezpieczyciela lub zwrot pieniędzy kiedy wyjazd nie dojdzie do skutku.

Czy cena wycieczki ma znaczenie ?

Absolutnie NIE. Często tym samym samolotem do tego samego hotelu lecą osoby z różnych biur. Jedni płacą np 2500zł a inni 999zł. I jedni i drudzy mają taką samą obsługę i standard.

Last minute

Przeglądanie ofert dobrze jest zacząć już kilka tygodnii przed planowanym wyjazdem, aby na spokojnie rozeznać się w cenach w danym roku / sezonie. Dobrze jest kupować dzień / dwa przed wylotem, ale nie ma na to reguły. Zbyt długie czekanie może równie dobrze skończyć się wykupieniem miejsc. Osoby obeznane w szukaniu okazji wiedzą kiedy wczasy w konkretnym hotelu kupić (kiedy hotel osiągnął już swojej minimum cenowe i niżej nie spadnie).

Gdzie szukać ofert ?

Na stronach internetowych pośredników, na stronach biur podróży. Nie ma biur tanich czy drogich. Każdego roku wygląda to inaczej. Czasem w biurze uchodzącym za bardzo drogie można znaleźć perełkę..

Jaki hotel wybrać ?

Jest to sprawa bardzo indywidualna, ponieważ każdy ma inne oczekiwania. Jedni szukają po prostu łóżka do spania, znośnego jedzenia i kawałka plaży, inni wyśmienitej obsługi, tarasu z widokiem na morze, mini baru i innych udogodnień. Zdarzają się osoby zadowolone z hoteli 3* czy nawet 2* i narzekające na 5*.

Jeśli chodzi o Tunezje musimy być przygotowani, że Tunezyjskie 5* to często standard 3* w Europie. Należy pamiętać, że hotele w większych miastach jak np w Sousse w centrum to hotele stare ponad 60-letnie i ogólne wrażenie nie jest zbyt koszystne obojętnie czy mają one 3* czy 4*. Tak więc starajmy się wybierać w miare możliwości hotele jak najnowsze.

Sprawdzenie dokumentów

Prawidłowo po zarezerwowaniu oferty na stronie internetowej powinniśmy otrzymać potwierdzenie na adres mejlowy a kilka godzin później powinien skontaktować się z nami pracownik portalu w celu potwierdzenia zakupu. Wtedy przysyła nam umowe, którą należy podpisać i odesłać wraz z dowodem wpłaty za wycieczkę.

Pamiętajmy aby dobrze sprawdzić umowe !!! Czy daty wyjazdu i powrotu się zgadzają. Czy godziny wylotów nie układają się tak, że z 7 dni mamy 6 ??? (to zamierzona praktyka biur) Czy jest na pewno prawidłowa nazwa hotelu. I w końcu czy widnieje pieczątka wraz z podpisem pracownika upoważnionego.

Co jeśli hotel na miejscu odbiega od tego co było w ofercie ?

Jeśli są to rzeczy możliwe do zmiany jak np pokój wychodzący na remontowany hotel warto powiadomić rezydenta i starać się o zmiane pokoju. Jeśli są robaki, brak mini baru (obiecanego w ofercie) itp zostaje nam składanie reklamacji i ubieganie się o zwrot pieniędzy.

Tabela Frankfurcka, choć jest to nieoficjalny dokument, to zyskuje coraz większą popularność. Określono w niej procentowo możliwości obniżenia ceny za poszczególne nieprawidłowości.

ZOBACZ TABELE FRANKFURCKĄ

Na złożenie reklamacji mamy 30 dni. Najlepiej złożyć reklamację wraz z wezwaniem do zapłaty. Poniżej przykładowy wzór takiego pisma.

Przykładowy wzór reklamacji do biura podróży

Biuro podróży ma również 30 dni na odpowiedź. Jeśli takiej odpowiedzi nie będzie reklamacje uznaje się za uznaną. (Podstawa prawna: ustawa z dnia 29.08.1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2004 r. nr 223, poz. 2268 ze zm.) Tę okoliczność będzie można podnieść w pozwie o zapłatę, jeżeli biuro nie wypłaci stosownego odszkodowania.

Inne Kraje

Afganistan

Algieria

Arabia Saudyjska

Bahrain

Egipt

Irak

Iran

Jemen

Jordania

Kuwejt

Liban

Libia

Maroko

Oman

Somalia

Sudan

Qatar

Zjednoczone Emiraty

O Islamie

Odkryj Islam

Kobieta w Islamie

Miłośœć w Islamie

Małżeństwo w Islamie

Sex w Islamie

Prawo (szariat)

Dodatki

Prawo - wakacje

Tabela frankfurcka

Film, muzyka

Saudyjska miłośœć

Obrzezanie kobiet

Honorowe zabójstwa

copyright by MojaTunezja.strefa.pl