MojaTunezja.strefa.pl
strona poświęcona Tunezji i krajom arabskim ..
...

Strona Główna

O Stronie

Linki

Współpraca

Księga Gośœci

Kontakt

O Tunezji

Sytuacja polityczna

ŚŒwięta, festiwale

Przed wyjazdem

Podróż

Waluta

Hotele

Wycieczki fakult.

Kafeterie

Kuchnia

Zakupy

Problemy

Turystki

Miasta Tunezji

Douz

Hammamet

Kairouan

Mahdia

Matmata

Monastir

Nabeul

Południe Tunezji

Sidi Bou Said

Sousse

Tozeur i Nefta

Tunis

Wyspa Jerba

Dodatki

Naciągacze z Tunezji

Habibi z Tunezji

Dzisiejsze Tunezyjki

Tunezyjski śœlub

Warunki życia

Gwiazda - Thekra


51-letnia Brytyjka Jane Felix-Browne, chora na stwardnienie rozsiane, we wrześniu pojechała na wakacje do Egiptu, by poddać się tam leczeniu. W dniu, na który zarezerwowała sobie wycieczkę konną do piramid w Gizie, w okolicach tych z całą pewnością grasował Kupidyn.

Jane od razu zwróciła uwagę na śniadego, pulchnego mężczyznę o arabskich rysach : był to 27-letni Omar bin Laden, handlarz złomem w saudyjskim mieście Dżedda, syn najbardziej poszukiwanego terrorysty na świecie. Najpierw było wspólne zdjęcie, potem niewinna rozmowa, być może kolejnego dnia flirt, aż w końcu dwuznaczne i pełne zakłopotania "do zobaczenia".

Po powrocie do Anglii Jane pozostawała z Omarem w kontakcie. Doszło do tego, że wisiała na telefonie – bagatela ! 15 godzin dziennie. Omar nie mówi zbyt dobrze po angielsku, ale była między nami chemia zapewnia. Ciągle się śmialiśmy i w końcu zakochaliśmy się w sobie. Powiedział mi, że kiedy jest ze mną, zapomina o całym świecie i wszystkich swoich problemach...

Kilka miesięcy później Brytyjka wsiadła do samolotu i poleciała do Kairu poprosić Omara, aby się z nią ożenił. Dokładnie wiedziała, w co się pakuje. Zaledwie trzy dni po tym, jak się poznali, Omar powiedział jej, kim jest jego ojciec. Nie krył, że ma już w Arabii Saudyjskiej jedną żonę i dwuletniego synka. Nie miało to dla niej znaczenia. Pobrali się. Na wpół potajemna ceremonia odbyła się w Egipcie, w obecności kilkorga przyjaciół Omara. Wkrótce potem musieli jednak powtórzyć ją w Dżeddzie, bo zaślubiny, na których nie ma nikogo z rodziny panny młodej, są uznawane za nieważne.


Świeżo upieczona synowa Osamy ma dom w Moulton (hrabstwo Cheshire), liczącym zaledwie 2000 mieszkańców. Jane jest radną miejską została ponownie wybrana na to stanowisko 11 czerwca. Zanim zachorowała na stwardnienie rozsiane, pracowała jako projektantka wnętrz. W swoim burzliwym życiu była już czterokrotnie mężatką, ma trzech dorosłych synów i pięcioro wnucząt.

Do niedawna wolała nie dzielić się z nikim swoją historią, obawiając się rozpętania w mediach burzy, która teraz rzeczywiście nastąpiła. Mam nadzieję, że ludzie nie będą mnie oceniać zbyt surowo : wyszłam za syna, nie za ojca zapewnia. Pewnego dnia odwiedziła ją jednak policja i zaoferowała ochronę, lecz Jane odrzuciła tę propozycję. Pewnie założyli mi bez mojej wiedzy podsłuch w telefonie mówi.

Jane przysięga, że Omar w ogóle nie orientuje się w niegodziwych działaniach ojca, choć aż do pewnego, bliżej nieokreślonego dnia dzielił z nim życie na wygnaniu w Sudanie i Afganistanie. Zapewnia, że jej mąż rozstał się z Osamą przed zamachami z 11 września, ale dziennik "Times" twierdzi, że według brytyjskich służb ich drogi rozeszły się dopiero później.


Ona jednak ślepo wierzy swemu nowemu mężowi : Jestem pewna, że w tej kwestii jest szczery. Omar nie ma nic wspólnego z zamachami w Nowym Jorku. Były one dla niego takim samym ciosem jak dla każdego z nas twierdzi uparcie Brytyjka.

Mąż i żona widzieli się po ślubie tylko raz, ale związek rozwija się pełną parą. Jego serce jest czyste. To łagodny, spokojny mężczyzna... mówi Jane.

Zachowała swoje nazwisko, nie zostanie panią bin Laden ze względów praktycznych : chce sobie oszczędzić męki, jaką przechodzi jej mąż na każdym lotnisku, przez co według niej niemal nie opuszcza Arabii Saudyjskiej. Jane uważa, że Omar byłby gotów zamieszkać z nią w Anglii. Ogłosiła niedawno, że wystąpi dla niego o wizę. Nie sądzę, by istniał powód, dla którego nie mógłby tu zamieszkać, choć myślę, że mogłaby mu się nie spodobać pogoda.

Omar nie jest pierwszym muzułmańskim mężem Jane Felix-Browne. Był nim również jej pierwszy mąż, Saudyjczyk, za którego wyszła w wieku 16 lat. Wydaje jej się, że przez niego poznała w latach 70. swojego obecnego teścia. Niektórzy mówią, że Jane ma arabskich przodków i każe się nazywać Zainą Mohamad.


Gordon Brown zapowiedział konieczność "zdobycia umysłów i serc muzułmanów". Jane zajęła się tym już dawno temu. Byłaby dobrym nabytkiem dla ekipy premiera. Jeśli dała sobie radę z prawdziwym bin Ladenem, czego nie potrafiłaby zdziałać z całą resztą ?Obejrzyj film o tej parze (lektor PL)

część 2
część 3
część 4
część 5Inne Kraje

Afganistan

Algieria

Arabia Saudyjska

Bahrain

Egipt

Irak

Iran

Jemen

Jordania

Kuwejt

Liban

Libia

Maroko

Oman

Somalia

Sudan

Qatar

Zjednoczone Emiraty

O Islamie

Odkryj Islam

Kobieta w Islamie

Miłośœć w Islamie

Małżeństwo w Islamie

Sex w Islamie

Prawo (szariat)

Dodatki

Prawo - wakacje

Tabela frankfurcka

Film, muzyka

Saudyjska miłośœć

Obrzezanie kobiet

Honorowe zabójstwa

copyright by MojaTunezja.strefa.pl