MojaTunezja.strefa.pl
strona poświęcona Tunezji i krajom arabskim ..
...

Strona Główna

O Stronie

Linki

Współpraca

Księga Gośœci

Kontakt

O Tunezji

Sytuacja polityczna

ŚŒwięta, festiwale

Przed wyjazdem

Podróż

Waluta

Hotele

Wycieczki fakult.

Kafeterie

Kuchnia

Zakupy

Problemy

Turystki

Miasta Tunezji

Douz

Hammamet

Kairouan

Mahdia

Matmata

Monastir

Nabeul

Południe Tunezji

Sidi Bou Said

Sousse

Tozeur i Nefta

Tunis

Wyspa Jerba

Dodatki

Naciągacze z Tunezji

Habibi z Tunezji

Dzisiejsze Tunezyjki

Tunezyjski śœlub

Warunki życia

Gwiazda - Thekra


Żadne inne miasto w Tunezji nie poddało się dyktaturze przemysłu turystycznego w takim stopniu jak Hammamet, położony w odległości 70 km. na południowy wschód od Tunisu. Około 30% wszystkich turystów odwiedzających Tunezję przybywa właśnie tu ,zatrzymują się w jednym z ogromnych kompleksów hotelowych rozmieszczonych wzdłuż linii wybrzeża. Spacerując po głównej ulicy w lecie, trudno jest nie trafić w każdym lokalu na przynajmniej dzisięciu turystów, a taki urodzaj trwa przez cały rok z wyjątkiem zimy. Nietrudno zrozumieć dlaczego Hammamet cieszy się taką popularnością jest główną miejscowością północnego krańca zatoki Hammamet, ze swoją starą medyną wznoszącą się ponad bezmiarem wspaniałej piaszczystej plaży. Jest to jednak również miasto bardzo żywe, pełne dyskotek, restauracji i kolorowych sklepów z pamiątkami - jednym słowem wszystkiego czego turysta mógłby zapragnąć. Warto zauważyć, że hotele są bardzo dyskretne - w przeciwieństwie do ich gości ! Stojąc na szczycie murów medyny trudno uwierzyć, że pomiędzy drzewami za pasem plaży, skręcającej w tym miejscu na północny zachód ukrywa się ponad 30 ogromnych hoteli. Żaden z nich nie jest bowiem wyższy niż otaczające drzewa : jest to godny uwagi objaw świadomości ekologicznej, zwłaszcza, że wiele z tych obiektów zbudowano w latach 60 i 70 naszego stulecia.

Noclegi najdroższe

Nie warto zdzierać sobie gardła i pytać w lecie o wolne miejsca w którymkolwiek z ogromnych kompleksów hotelowych. Wszystkie miejsca są bowiem zarezerwowane dla wycieczek z biur turystycznych a poza tym ceny są horendalnie wysokie.

Komunikacja

Wszystkie autobusy odjeżdżają z małego, niezabudowanego terenu położonego około 200 metrów od medyny przy Av. de la Republique. Regularne kursy odbywają się w kierunku : Nabul - co pół godziny , Tunisu - co godzinę, Susy - trzy dziennie.

Raz dziennie o godzinie 6:00 odjeżdża pociąg do Tunisu, który wraca o 14:20. Dworzec kolejowy mieści się w odległości około 1,5 kilometra od centrum, przy północnym krańcu Av. Habib Bourguiba.

Luaż odjeżdżają z Av. Mongi Slim około 100 metrów na północ od hotelu Khella. Jedynymi miejscami docelowymi są Tunis oraz Susa. Zwykłe żółte taksówki kursujące do Nabel, odjeżdżają z parkingu w pobliżu medyny. Koszt jednego miejsca w taksówce wynosi około 800 milimów.

Hammamet Yasmine..
Najnowsza strefa turystyczna Yasmine Hammamet rozciąga się w południowej części zatoki Hammametu. Od historycznego centrum Hammametu jest oddalona około 10 km. (taxi około 5 dinarów) .

Inne Kraje

Afganistan

Algieria

Arabia Saudyjska

Bahrain

Egipt

Irak

Iran

Jemen

Jordania

Kuwejt

Liban

Libia

Maroko

Oman

Somalia

Sudan

Qatar

Zjednoczone Emiraty

O Islamie

Odkryj Islam

Kobieta w Islamie

Miłośœć w Islamie

Małżeństwo w Islamie

Sex w Islamie

Prawo (szariat)

Dodatki

Prawo - wakacje

Tabela frankfurcka

Film, muzyka

Saudyjska miłośœć

Obrzezanie kobiet

Honorowe zabójstwa

copyright by MojaTunezja.strefa.pl