MojaTunezja.strefa.pl
strona poświęcona Tunezji i krajom arabskim ..
...

Strona Główna

O Stronie

Linki

Współpraca

Księga Gośœci

Kontakt

O Tunezji

Sytuacja polityczna

ŚŒwięta, festiwale

Przed wyjazdem

Podróż

Waluta

Hotele

Wycieczki fakult.

Kafeterie

Kuchnia

Zakupy

Problemy

Turystki

Miasta Tunezji

Douz

Hammamet

Kairouan

Mahdia

Matmata

Monastir

Nabeul

Południe Tunezji

Sidi Bou Said

Sousse

Tozeur i Nefta

Tunis

Wyspa Jerba

Dodatki

Naciągacze z Tunezji

Habibi z Tunezji

Dzisiejsze Tunezyjki

Tunezyjski śœlub

Warunki życia

Gwiazda - Thekra


Haifa Wehbe (arabskie : هيفاء وهبي) urodzona 10 marca 1976r. w Mahrouna (małe miasteczko rolnicze), w południowym Libanie. Jej ojciec jest Libańczykiem a matka pochodzi z Egiptu. Ma 3 siostry. Brat zginął mając 24 lata w Izraelskiej inwazji Libanu.

Jej rodzina przeniosła się do Bejrutu gdzie Haifa dorastała słuchając jazzu oraz R&B. Zaczęła pracować jako modelka w pełnym wymiarze godzin w młodym wieku. Zdobyła tytuł Miss południowego Libanu, w wieku szesnastu lat. Zdobyła również tytuł na konkursie Miss Libanu, z którego musiała zrezygnować, kiedy odkryto, że jest już w związku małżeńskim.

Jest jedną z najbardziej znanych wokalistek w świecie arabskim. Uważana jest za symbol seksu na Bliskim Wschodzie. W 1996 roku pojawiła się na ponad stu okładkach magazynów. W 2006 roku była na liście 50 najpiękniejszych ludzi magazynu "People".

W 2005 r. Haifa ogłosiła narzeczeństwo z biznesmanem z Arabii Saudyjskiej. Jednak po kilku tygodniach, ona i jej narzeczony postanowili się rozstać z przyczyn osobistych i spraw rodzinych.

Dnia 24 kwietnia 2009 roku w Bejrucie poślubiła egipskiegi biznesmana Ahmad'a Abu Husheima. Wśród gości na przyjęciu weselnym byli : Anastacia, Googoosh, Kim Kardashian, Samar Ibrahim, Najwa Karam, Ragheb Alama, Ahlam i Sherine.

Zakazana w Algierii

w 2009r. miał miejsce incydent, który przyczynił się do dyplomatycznych napięć między Egiptem a Algierią. Haifa powiedziała, że nie będzie występować w Algierii w najbliższym czasie, ponieważ Algierczycy nie rozumieją jej muzyki. Urzędnicy Algierscy i wielu Algierczyków w odpowiedzi na oświadczenie Haify stwierdzili, że nie jest mile widziana w Algierii a minister kultury stwierdził, że koncerty Haify w Algierze są zakazane !

Nie mile widziana w konserwatywnych krajach

Niektóre z bardziej konserwatywnych państw arabskich uznają jej stroje za skandaliczne. Jeden z członków parlamentu Bahrajnu nazwał ją seksualnej wokalistką, która przemawia ciałem, a nie głosem. W kwietniu 2008r. grupa islamistów wywarła presję na parlament Bahrajnu aby podjął uchwałę wprowadzającą zakaz koncertów Haify w tym kraju.

Haifa tańczy belly dance dla Ragheb'a Alamy ;)Inne Kraje

Afganistan

Algieria

Arabia Saudyjska

Bahrain

Egipt

Irak

Iran

Jemen

Jordania

Kuwejt

Liban

Libia

Maroko

Oman

Somalia

Sudan

Qatar

Zjednoczone Emiraty

O Islamie

Odkryj Islam

Kobieta w Islamie

Miłośœć w Islamie

Małżeństwo w Islamie

Sex w Islamie

Prawo (szariat)

Dodatki

Prawo - wakacje

Tabela frankfurcka

Film, muzyka

Saudyjska miłośœć

Obrzezanie kobiet

Honorowe zabójstwa

copyright by MojaTunezja.strefa.pl