MojaTunezja.strefa.pl
strona poświęcona Tunezji i krajom arabskim ..
...

Strona Główna

O Stronie

Linki

Współpraca

Księga Gośœci

Kontakt

O Tunezji

Sytuacja polityczna

ŚŒwięta, festiwale

Przed wyjazdem

Podróż

Waluta

Hotele

Wycieczki fakult.

Kafeterie

Kuchnia

Zakupy

Problemy

Turystki

Miasta Tunezji

Douz

Hammamet

Kairouan

Mahdia

Matmata

Monastir

Nabeul

Południe Tunezji

Sidi Bou Said

Sousse

Tozeur i Nefta

Tunis

Wyspa Jerba

Dodatki

Naciągacze z Tunezji

Habibi z Tunezji

Dzisiejsze Tunezyjki

Tunezyjski śœlub

Warunki życia

Gwiazda - Thekra


Dla Tunezyjczyków turystki (innej wiary niż Islam) są przede wszystkim łatwą zdobyczą. Poderwanie i spotykanie nie jest tak skomplikowane jak w przypadku "ich kobiet". Nie muszą wykazać się przed wybranką i jej rodziną określoną pozycją społeczną, wysokimi dochodami. Często nie muszą też pokrywać wszelkich kosztów związku typu restauracje, wyjścia, prezenty etc. W dodatku jest szansa na "bliskość" bez ślubu.

Przyjemna perspektywa - szczególnie dla Panów o niższych dochodach (boy hotelowy, ręcznikowy, kelner, animator, naganiacz wycieczek etc.), którzy są właściwie bez szans na znalezienie żony wśród "swoich".

Liczą, że po powrocie do kraju "wybranki" będą również przysyłać im prezenty a także gotówkę. Często słyszy się prośby o pomoc na różne cele począwszy od uzupełnienia konta w telefonie przez opłacenie wojska aż po leczenie chorej matki. Habibi liczą również na zaproszenie, które w ich mniemaniu znaczy : zaproszenie, zakup biletu, udostępnienie mieszkania, pokrywanie kosztów w Polsce związanych z utrzymaniem i zwiedzaniem tzn full service na koszt ukochanej.

Zamożniejszym są proponowane różnego typu interesy w które musi włożyć kilka tysięcy $ lub więcej ..

Od czasu wejścia Polski do UE Polki mogą spodziewać się nie tylko zainteresowania seksualno-finansowego, ale również mogą spotkać się z propozycją małżeństwa.

Często Polska narzeczona jest zapraszana do domu rodzinnego Tunezyjczyka. Oczywiście rodzina wita ją serdecznie co dodatkowo utwierdza w przekonaniu co do szczerości ukochanego. Zdarzają się przypadki kiedy Tunezyjczyk już ma Tunezyjską narzeczoną, która udaje siostrę lub kuzynkę i sama namawia do poślubienia "bogatej" europejki, aby ich sytuacja materialna się poprawiła.

W normalnych relacjach Tunezyjczyk-Tunezyjka to mężczyzna stara się zaskarbić sobie rodzinę przyszłej żony a nie ona jego rodzinę wizytami. W wielu regionach Tunezji mężczyzna wręcza narzeczonej prezenty np złote lub srebrne bransolety.

Decydując się na ślub warto pamiętać o kilku rzeczach. Chociaż Tunezja sprawia wrażenie nowoczesnej jest to jednak kraj arabski.

• Przywiezione z Polski przedmioty stają się własnością narzeczonego / męża. Należy być świadomym, że wszystkie sprzęty i nieruchomości zostaną zapisane na tunezyjskiego narzeczonego. W przypadku zerwania narzeczeństwa stają się one nieodwracalnie jego własnością.

• Prawo do posiadania nieruchomości i ziemi mają jedynie obywatele tunezyjscy.

• Dzieci nie mogą wyznawać innej religii niż Islam. Nie jest możliwe umieszczenie klauzuli w kontrakcie małżeńskim przyzwalającej na wyznawanie dzieciom innej religii niż Islam. Jest to regulowane przez prawa związane z porządkiem publicznym.

• Niepełnoletnie dzieci nie mogą wyjechać z kraju bez zgody ojca, nawet jeśli posiadają podwójne obywatelstwo. Według prawa tunezyjskiego zgodnie z artykułem 23 Kodeksu Stanu Cywilnego matka może razem z niepełnoletnimi dziećmi wyjechać z Tunezji. Wydaje się jednak, że straż graniczna nie uznała tej zmiany (z 1993 roku) i nadal wymaga pisemnej zgody ojca na wyjazd nieletnich dzieci.


Małżeństwo przeważnie kończy się po kilku latach czyli po zdobyciu stałego pobytu w Europie a mężczyzna znajduje sobie dużo młodszą kobiete ze swojego kraju.

Przykładowy wpis znaleziony na jednym z forum, zatytułowany "rozwód z Tunezyjczykiem"..

"..mąż bez skrupułów wyjeżdża do Tunezji. Opuszcza mnie. Zostawia mnie z kredytami, które były potrzebne na wyjazdy do Tunezji na wakacje i prezenty dla jego 10-rga rodzeństwa i ich dzieci. Z tego co wiem mąż wyjechał z Tunezji po 3 tygodniach pobytu u rodziny i wyjechał do Francji, gdzie najprawdopodobniej przebywa do dzisiaj."

I kolejny fragment :

"ożenił się z chęci wydostania się z Tunezji. byłam jego wizą i kartą pobytu a Polska krajem przejściowym na zachód Europy..."

Czy w takim razie nie ma żadnej szansy na szczęśliwy związek z Tunezyjczykiem ? Na pewno szansa istnieje .. pod warunkiem, że ludzie są na podobnym poziomie intelektualnym i finansowym a znajomość nie rozpoczęła się "wakacyjnym romansem"

FILM na temat problemu "DARLING I LOWE JU"

Na temat "Habibi" z wakacji powstał bardzo fajny film. Co prawda akcja dzieje się w Egipcie, ale zachowania naiwnych kobiet i ich cwanych adoratorów są dokładnie te same.. Warto zwrócić uwagę szczególnie na wypowiedzi Pańów z Egiptu gdzie sami przyznają, że takie związki nic dla nich nie znacza.

Pozostałe części filmu można znaleźć na kanale YouTube naszej strony : nasz kanał YouTube

Inne Kraje

Afganistan

Algieria

Arabia Saudyjska

Bahrain

Egipt

Irak

Iran

Jemen

Jordania

Kuwejt

Liban

Libia

Maroko

Oman

Somalia

Sudan

Qatar

Zjednoczone Emiraty

O Islamie

Odkryj Islam

Kobieta w Islamie

Miłośœć w Islamie

Małżeństwo w Islamie

Sex w Islamie

Prawo (szariat)

Dodatki

Prawo - wakacje

Tabela frankfurcka

Film, muzyka

Saudyjska miłośœć

Obrzezanie kobiet

Honorowe zabójstwa

copyright by MojaTunezja.strefa.pl